Víte, že látková plena přes kočárek může být pro miminko nebezpečná?

Víte, že látková plena přes kočárek může být pro miminko nebezpečná?

V posledních letech se mezi maminkami rozmohlo překrývání kočárku látkovou plenkou. Maminky chtějí, aby se miminkům lépe spalo a měli pro odpočinek větší klid a přítmí. To, že dospělým se lépe spí ve tmě, ale neznamená, že dítě v kočárku neusne. Kočárky jsou konstruovány tak, že boudička dělá dostatečné příšeří a miminku se spí dobře i bez zakrývání – NAOPAK, a to je zásadní, bráníte přístupu vzduchu do kočárku! Zejména v horkých letních dnech je překrývání kočárku absolutně nevhodné a pro vaše miminko nebezpečné. Některé maminky ještě látkovou plenu přikolíčkují, čímž zabrání proudění vzduchu úplně a vzduch v kočárku se tak začíná vyhřívat. Vzhledem ke sníženému proudění vzduchu teplota rychle stoupá, podobně jako v uzavřeném automobilu.
Podle studie publikované na webu www.svd.se byla teplota uvnitř nekrytého kočárku 22,2 stupně Celsia, po překrytí tenkou látkou dosáhla během půl hodiny hodnoty 33,8 stupně Celsia. Za hodinu teplota vyšplhala na neuvěřitelných 37,7 stupně Celsia.

Přitom stačí přikrýt kočárek hustou síťovinou, do které může proudit vzduch, zajet s kočárkem na chvíli do stínu, nebo přidělat ke kočárku malý slunečník.
Plenka prostě na kočárek nepatří!

„Vytváříme bezpečné prostředí pro šťastný a spokojený rozvoj dětí.
S lidmi, kteří tím žijí. S rodiči, kteří to podporují.“