Jarní sluníčko - jak vybrat opalovací krém

Pozor na jarní sluníčko

Těšíte se až vyrazíte na hřiště a budou vás konečně po zimě doprovázet první jarní paprsky?

Sluníčko je nejlepším zdrojem vitaminu D, který lidé k životu potřebují - a děti především. Vitamín D je pro lidský organismus nenahraditelný, podporuje stavbu kostry, reguluje výměnu fosforu a vápníku v kostech, čímž se zabezpečuje správný vývoj a růst dětské kostry a zubů.

Na co by ale máma a táta neměli zapomenout

Jarní sluníčko totiž dokáže být zrádné …. hlavně pro citlivou dětskou pokožku. Po zimě je navíc pokožka velmi choulostivá, nemá vybudovanou vlastní ochranu proti UV záření.

Pobyt na přímém slunci bychom měli postupně dávkovat. Dítě nenecháváme na přímém slunci více než dvě hodiny. V době kolem oběda, kdy jsou účinky slunečního záření nejintenzivnější, držíme dítě pokud možno ve stínu. Pokrývka hlavy a ochranný opalovací krém je samozřejmostí a to i v jarním období.

Velmi důležitá je ale volba správného ochranného přípravku. Na trhu dnes existuje nepřeberné množství ochranných přípravků.  Pro dítě je vhodné vybírat z těch přírodních. Doporučujeme vybírat přípravky s minerálním filtrem, který na rozdíl od toho chemického zůstává na povrchu pokožky a jednoduše odráží UV (A+B) paprsky. Riziko vyvolání alergie je v podstatě nulové. Nespornou výhodou je také to, že působí okamžitě po nanesení a jeho doba působení je delší.

Radu, které ochranné přípravky jsou pro naše nejmenší miláčky vhodné najdete zde

http://www.testkvality.cz/opalovaci-kremy-test/

Jak na opalování?

  • Mezi 11 a 15 hodinou a to zejména v prvních dnech opalování omezte pohyb na přímém slunci, děti chraňte vhodným oděvem
  • Ochranný krém použijte i v případě že se sluníčko schovává za mraky
  • Děti do 1 roku na slunce nepatří
  • Děti do 3 let na slunce vždy jen s pokrývkou hlavy a namazané
  • Pokud má dítě větší počet pih nebo mateřských znamének, je jeho kůže mnohem méně odolná vůči škodlivým složkám UV záření
  • Mějte na paměti, že každá spálenina může Vaše dítě ohrozit v pozdějším věku. Víte, že pokožka má paměť?
  • Dodržujte pitný režim
  • A v neposlední řadě nezapomínejme na kvalitní sluneční brýle
     

https://www.skibi.cz/nakupni-radce/jak-vybrat-detske-slunecni-bryle?

„Vytváříme bezpečné prostředí pro šťastný a spokojený rozvoj dětí.
S lidmi, kteří tím žijí. S rodiči, kteří to podporují.“